Drobečková navigace

Úvod > O firmě

O firmě

Společnost KOOPRON byla založena v roce 1993. V rámci privatizace koupila budovy a stroje od Továrny obráběcích strojů (TOS) Olomouc. Její výrobní program sestával z dodávek zámečnických prvků pro stavební průmysl, subdodávky pro obráběcí stroje a telekomunikace.

Záměr dalšího vývoje společnosti od roku 1996 byl orientován na vysoce produktivní výrobu subdodávek pro elektroprůmysl. Mimo CNC vysekávací stroj PULLMAX byl pořízen i CNC vysekávací stroj AMADA a CNC ohraňovací lis AMADA. Vzhledem k tomu, že tyto stroje měly vysoké parametry produktivity a kvality výroby, byla společnost schopna konkurovat strojírenským podnikům v rámci regionu Olomouc i mimo něj.

obr11.jpg

Výrobní produkce od roku 1996 do roku 2002 stoupla desetinásobně a požadavky odběratelů se neustále zvyšovaly. Stávající výrobní plochy byly využity pro další rozvoj špičkových technologií.

V roce 2000 se společnost přihlásila k získání certifikace ISO 9000 u organizace TÜV a po dokonalé přípravě a zkouškách tuto certifikaci obhájila a dodnes je po každoročních prověrkách jejím držitelem.

Vysoký tlak odběratelů na produktivitu a kvalitu vyžadoval další změny společnosti. Byl vypracován další plán rozvoje, který spočíval ve vybudování dceřiné společnosti se špičkovými technologiemi v oblasti vysekávání, pálení a ohýbání. V roce 2004 byla vytvořena dceřiná společnost KOVOLASER jako dodavatel pro společnost KOOPRON. V roce 2010 byla vybudována moderní komaxitová linka s průběžným dopravníkem.

Tento záměr se v dnešní době projevil jako správný a zajistil další rozvoj obou společností ve prospěch uspokojení náročných potřeb obchodních partnerů.